SOK Niepołomice

Składowisko Odpadów Komunalnych w Niepołomicach

Składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Niepołomicach położone jest na obszarze Niepołomickiej Strefy Przemysłowej przy ulicy Wodnej 1. Składowisko zajmuje powierzchnię 4,31 ha. Składowisko zostało otwarte w 1992 roku na terenach starej cegielni.

31 marca 2013 roku składowisko odpadów zostało zamknięte i rozpoczęto na nim prace związane z rekultywacją.

Składowisko Odpadów Komunalnych w Niepołomicach - kwiecień 2013

Składowisko ma charakter nadpoziomowo - podpoziomowy. Miąższość zgromadzonych na nim odpadów wynosi około 10 m. Składowisko wyposażone jest w sparwny system odgazowania, sieć drenażu do odprowadzania odcieków oraz odpowiednie uszczelnienie dna i skarp, dzięki czemu nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla środowiska przyrodniczego.

W wyniku rekultywacji czasza składowiska zostanie odpowiednio ukształtowana i wyrównana poprzez nawiezienie ziemi urodzajnej. Dodatkowym elementem podnoszącym walory krajobrazowe będzie nasadzona na zrekultywowanym składowisku zieleń, stanowiąca część rekultywacji biologicznej.

Prace związane z ukształtowaniem czaszy składowiska - październik 2013


 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

     
x
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.Więcej informacji. Akceptuje
Copyright Wodociągi Niepołomice Sp. z o.o.
Polityka prywatności
design:. Aklo WEB